Pán Gonz

Tagy: 

Včerajšiu noc upútal Gonz, útržky jeho búrlivej sily pocítil celý svet. Niekoľkokrát počas noci padol Stormfall. Zachvátil ma divný pocit, silou až zamrazil. Pocit radosti nesmierne naplnený prírodou, jej nespútaná sila prichádza. Berie všetko, berie nič. A predsa nám prichádza na pomoc.

Vyšiel som von, ohromný divovíchor sa hnal ulicami mesta, svojou majestátnosťou zahnal všetky ovce v meste do kútov, starostlivo pozatváral všetky okná, neohrozene zabuchol všetky dvere, pozametal ulice plné ničoho. Divovíchor Gonz a jeho nezvaný priateľ Strach podmanili si mesto. Strach, najvačší nepriateľ slobody v očiach úbohého krátkozrakého človeka. Na chviľu sa im podarilo oslobodiť svet a z toho hrozí svetský krach. Vo vzduchu je naozaj cítiť dusný prach. Prach vykradnutej ľudskej duše. Vtedy mačka zaženie vtáčika do kúta a on náhle zabudne, že vie lietať.  

- A vyšiel som von, bol silný a plný energie, hoc k nám letel ďaleko časom, ktorý sa stratil v nádeji. Energia naberala silu každou sekundou našich stratených životov a uväznených duší v rozrastajúcom sa väzení Mondo. Pohltený, pocítiť slobodu na vlastnej koži, užívať si každú sekundu, každým nadýchom krásu a výdychom nepredvídateľnost prírody. Každým mrknutím vrývam si ju do pamäti dennodenne podmývanej vlnou letargie. Je to nevídané spojenie, rozložiť sa na čiastočky vzduchu a kvapky vody lietajúce svetom, svetlom, voľné vzletom, letmým pohľadom tak širokým, galaktickým. Vyzretým, utláčaným. Na chvíľu ustal, dovolil mi ešte raz užiť si tejto katarzie. Prepojenia týchto dvoch živlov... prepojenia života a smrti, duše a prírody.

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.