Snow Film Fest 2021 KD Dojč 13.11. 2021

Obrázok používateľa Dominik Morávek
Priatelia,
pre protipandemické opatrenia bude tohtoročné premietanie v Kultúrnom dome v Dojči.
Premietanie bude v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní)
Prosím, využite rezervačný formulár na hlavnej stránke webu.

Prihláška na premietanie

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Premietanie Snow Film Fest 2021 je realizované s finančnou podporou obce Dojč. Ďakujeme.

 

Program Snow film fest 2021

17.00 – 18.50

 

K2, The Impossible descent

Režie: Slawomir Batyra Země: Polsko, 2020 Délka: 66 minut

Andrzej Bargiel už napořád bude první. První, kdo dokázal sjet z vrcholu K2 na lyžích – druhé nejvyšší hory světa, která má na kontě nejvíc neúspěšných pokusů o zdolání. Všechny předchozí pokusy odvážných lyžařů, dokonce i jeden Andrzejův, skončily nezdarem a nebo smrtí. V roce 2018 se s Andrzej s bratrem Bartekem a týmem, ve kterém je například špičkový horolezec Jimmy Chin, vrací na svůj druhý pokus. Dobrodružství, které začíná tam, kde jiné expedice končí.

 

 

Viktor Beránek – zamyslenia nad životom

Režie: Rasťo Hatiar Země: Slovensko, 2019 Délka: 21 minut

Link

Mladý Viktor Beránek byl tak trochu rebel. Protirežimní názory a touha po svobodě ho dovedly až do Tater, stal se nosičem. Od roku 1969 vystřídal řadu tatranských chat, ale opravdovým domovem se mu stala Chata pod Rysmi. Svět na horské chatě, často na hraně komfortu, je pro něj místo na půl cesty do ráje. Jaké to je žít a stárnout v horách?

 

 

Hors Piste

Režie: Léo Brunel, Loris Cavalier, Camille Jalabert, Oscar Malet Země: Francie, 2018 Délka: 6 minut

Hors piste - Trailer from École des Nouvelles Images on Vimeo.

Ti dva jsou nejlepší záchranáři horské služby široko daleko. Dalo by se říct, že zraněný lyžař má tedy štěstí v neštěstí, že se dostal do rukou právě jim. Jenže zrovna dnes jako na potvoru nejde všechno tak, jak by mělo. Možná budete mít pocit, že jste ty dva animované kluky už někde viděli. Možná v jednom českém večerníčku.

 

 

Float to Ski

Režie: Allie Rood Země: USA, 2020 Délka: 18 minut

Middle Fork Salmon River v Idahu není řeka, na kterou jezdí zástupy vodáků a svahy třítisícovek nad jejím kaňonem nejsou běžná destinace, kam míří lyžaři na výpravy. Tak dlouho se skupina vodáků a lyžařů snažila naplánovat tuhle expedici, až došli k závěru, že to zkrátka nejde. Že jediný způsob, jak zjistit podmínky, je prostě sebrat se a odjet.

Prestávka

18.50 – 19.00

 

19.00 – 19.50

 

BONUSOVÉ FILMY:

Persian Lines

Režie: Ondřej Vosecký, Ondřej Hlaváč Země: Česká republika, 2019 Délka: 34 minut

V podstatě se dá říct, že sníh je všude stejně bílý a technika lyžování je obdobná doma, v Alpách i v Asii. Co dělá lyžařské zážitky nezapomenutelnými je místo a kultura. Tenhle snímek tě vezme na svahy íránských hor i do íránských ulic a na tržiště. Tady všude vládne vlídnost a laskavost. Nechce se věřit, že pár měsíců na to budou ty samé ulice plné násilí a protestů. A že i přesto bude sníh v horách pořád úplně stejně studený.

Crossing Lebanon

Režie: Nicolas Brixle, Luggi Bröll Země: Německo, 2019 Délka: 14 minut

10 dní, těžký batoh, puchýře, občas se ráno nechce vstávat a strašně zebou nohy. Někdy si užíváš parádní sjezdy v prašanu, jindy lyžování stojí za starou bačkoru. K večeři máš zas a znova instantní nudle. Zní to jako, když vyrazíš na skialpy s kamarády. Přesně. Harim, Luggi a Nico jsou totiž jako ty. A ty už jsi byl na skialpech v Libanonu? A jedeš?

Pridať nový komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.